Haberler  • Kumru Kimya Plast Eurasia 2017 Fuarına katılıyor.


6-9 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Plast Eurasia fuarında Kumru Kimya firması olarak 502B numaralı standda siz değerli ziyaretçilerimizi biyobozunur ve biyobazlı plastiklerle ilgili yeni ürünlerimizi tanımak amacıyla davet ediyoruz.


  • Kumru Kimya ve FKuR Kunststoff K fuarında yeni biyoplastik malzemelerini sergiliyor.


19-26 Ekim 2016 tarihleri arasında Almanya'nın Düsseldorf kentinde gerçekleşecek olan K fuarında, Kumru Kimya firması olarak FKuR Kunststoff firmasının 6.Salon E48 No'lu standında bulunacağız. 3 yılda bir gerçekleştirilen plastik endüstrisinin bu önemli fuarında Bioflex FX serisi ve Terralane PP ürünleri başta olmak üzere yeni biyoplastik malzemelerimizi tanıtıyoruz.


  • Kumru Kimya Plast Eurasia 2014 fuarına katıldı.


2013 senesinin ardından, Kumru Kimya firması biyoplastik polimer çözümlerini tanıtmak ve Türkiye pazarında biyoplastik hammaddelerin tanınırlığını arttırmak amacıyla 4-7 Aralık 2014 tarihleri arasında Plast Eurasia 2014 25.Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarına katılım gösterdi.


  • AB Plastik Poşet Yasakları İçin Düğmeye Bastı


Avrupa Birliği Komisyonunda alınan kararla tek kullanımlık plastik poşetlerin kullanımına sınırlama getiriliyor. Karar aynı zamanda petrol bazlı hammaddeye katılan kimyasallarla biyobozunurluk iddiasında bulunan oxo-bozunur katkı üreticilerinin de biyobozunurluk iddialarını bağımsız kurumlarda kanıtlamaları yönünde 2 senelik bir süre tanıyor. Eğer bu süre içinde iddialarını kanıtlayamazlarsa bu tip katkıların da kullanılmasının yasaklanması planlanıyor.


  • Biyoplastikten Yapılan Ödüllü Su Filtresi Tasarımı


Soma adlı Amerikan firması dünyada ilk defa doğal kaynaklardan üretilen su filtresini tasarlardı. Filtrenin üretiminde kullanılan biyoplastik malzemesi ise FKuR firmasının Fraunhofer UMSICHT ortaklığında geliştirdiği Bio-Flex S9533 adlı bir malzeme. Malzeme yüksek akışkanlık değerleri sayesinde konvansiyonel plastik hammaddeler ile aynı performansta işlenebiliyor.


  • FKuR ve Playmobil Doğaya Sahip Çıkıyor


Dünya Doğayı Koruma Vakfı'nın (WWF- World Wildlife Fund) ellinci yıl yıldönümünü kutlamak amacıyla, Playmobil şirketi aracılığıyla biyoplastikten üretilmiş özel bir Panda anahtarlığı tasarlattı. Bu sınırlı sayıda üretilen oyuncak ise FKuR firmasının hammaddeleri kullanılarak üretildi. Köpük enjeksiyon kalıplama (Foam injection molding - TGS) işleme yöntemi kullanılarak üretilen Panda için FKuR'un Bio-Flex F6510 adlı malzemesi kullanılmıştır.